Sociala medier-utbildning: Välkomna att anmäla er!

Måndag 1/2 välkomnar Östsvenska Squashförbundet er till vår första sociala medier workshop!

Användet av sociala medier har ökat under Coronapandemin och racketsport, mycket tack vare padeln, har generellt sett fått ett uppsving senaste året. Vi vill ta vara på detta och hoppas även att ni vill göra det!

Måndagen den 1 februari 19:00-20:30 bjuder Östsvenska Squashförbundet in till vår digitala Sociala Medier Workshop! Utbildningen sker via Zoom och är kostnadsfri för alla våra medlemmar.

Det är en utbildning vi skapat för våra medlemmar, agenter, föreningar och andra intresserade för att vi tror att det finns stor utvecklingspotential hos deras sociala medier. I workshopen kommer deltagarna att få lära sig om varför sociala medier är viktigt för en förening och hur man genom sociala medier kan locka nya medlemmar och spelare. Man kommer få lära sig om vilka sociala medier man bör använda, hur man går tillväga, vad man ska lägga upp, hur man får följare, hur man gör instagramreklam och mycket mer!

ANMÄL DIG HÄR!